AMBASADORZY

Ambasadorzy Jurajskiego Festiwalu Biegowego

Generał Roman Polko

Komandos. Dowódca elitarnej jednostki GROM. Doktorat z zarządzania. Kierował zagranicznymi misjami wojennymi i stabilizacyjnymi. Doradzał Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawach zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa. Był zastępcą Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Hobby: maraton, hokej i triathlon.

 

Dariusz Kruczkowski

Startował w 750 biegach (346 wygranych). Najważniejsze osiągnięcia:
· 48 medali (w tym 24 złote) Mistrzostw Polski w crossie, biegach górskich, hali, półmaratonie i na stadionie
· 1 miejsce drużynowo i 7 miejsce indywidualnie (Brema, 5000 m), 3 miejsce (Praga, 3000 m), 8 miejsce (Annecy, 5000 m) w Pucharze Europy
· srebrny medal indywidualnie i złoty drużynowo (Belgrad) w maratonie na Mistrzostwach Europy Żołnierzy
· brązowy medal indywidualnie i złoty drużynowo (Schafen) w crossie na Mistrzostwach Europy Żołnierzy
· srebrny medal indywidualnie i złoty drużynowo (Lanskie Laznie) na Mistrzostwach Świata Weteranów w Biegach Górskich
· 8 miejsce (Tivoli, w biegu na 10000 m) na Mistrzostwach Świata Żołnierzy
· 4 miejsce (Catania, 10000 m), 8 miejsce (Zagrzeb, 5000 m) na Światowych Igrzyskach Armii
· 1 miejsce (Schwechat, 3000 m) podczas Młodzieżowego Euro-Cap
· rekord życiowy na 10 km – 28 min 15 sek.
Trener i założyciel Karkonosz Running Team. 

Sylwester Lepiarz

Stawał na podium w niemal 200 biegach (70 wygranych). Najważniejsze osiągnięcia:
· 7 medali Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w kategorii seniorów
· 4-krotny medalista Mistrzostw Polski w Biegach Górskich w kategorii juniorów
· wielokrotny reprezentant Polski w biegach górskich
· kilkukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Biegach Górskich
· razem z niewidomym zawodnikiem Aleksandrem Kossakowskim zajęcie 3 miejsca na Mistrzostwach Świata (2017) i 3 miejsca na Mistrzostwach Europy (2016)
· specjalizuje się w biegach na 10 km
Startuje w biegach górskich, ulicznych i na bieżni.

Kinga Pachura

Startowała w ponad 180 biegach górskich. Najważniejsze osiągnięcia:
· 1 miejsca, m.in. w Zimowym Janosiku – Kierpce Maryny (2019), Regatta ½ Maratonie Babia Góra (2017), Memoriale Wojtka Kozuba – Biegu na Babią Górę (2017), Regatta-Ultra Sky Marathonie 3 x Babia Góra (2016), Mammut-Sky Marathonie 1 x Babia Góra (2015), Ultrajanosiku (2016)
· 2 miejsce w Pucharze Polski Skyrunning (2016)
· 3 miejsce w Pucharze Polski Skyrunning (2015)
· 4 miejsce w Cadini Sky Race (2017)
· 8 miejsce w Cortina Trail 47 km (2015)
· 10 miejsce w Cortina Sky 20 km (2017)
Organizatorka biegów górskich.

Miłosz Szcześniewski

Startował w kilkudziesięciu biegach górskich. Najważniejsze osiągnięcia:
·
10 medali Mistrzostw Polski w Biegach Górskich
· wielokrotny reprezentant Polski w biegach górskich
· kilkukrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w Biegach Górskich
· dwukrotne zwycięstwo w Lidze Biegów Górskich
Trener biegaczy górskich.

Przemek Walewski

Maratończyk, dziennikarz prasowy i telewizyjny, organizator zawodów sportowych. Wysłannik specjalny, korespondent zagraniczny i wojenny. Założyciel Portalu WSZYSTKOOBIEGANIU.PL i pomysłodawca „Biegaj i Zwiedzaj”. Przebiegł do tej pory ponad 135 tys. km. Ukończył ponad tysiąc biegów ulicznych, przełajowych i na bieżni. Startuje także w triathlonach, duathlonach, wyścigach MTB i biegach narciarskich w stylu klasycznym. Podwójny mistrz Europy w maratonie (EVACS, 2006). W 2013 r. zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Świata Masters w maratonie w Brazylii. W 2011 r. zwyciężył w maratonie na Sycylii. W 2014 r. wywalczył srebrny medal w górskim maratonie w Etiopii w kategorii biegaczy poza Afryki (generalnie 10. miejsce). W 2018 r. zajął trzecie miejsce generalnie w Spreewald Marathon. W 2017 r. i w 2018 r. zwycięzca Grand Prix Wielkopolski w Półmaratonach w M50 (3. miejsce w kategorii generalnej, 2018). Wielokrotny mistrz, wicemistrz i brązowy medalista Polski w półmaratonie w kategorii masters oraz wielokrotny mistrz Polski na 10 km i w biegach górskich. W 2018 r. zwyciężył w Biegu Czerwca 56 na 10 km i w Teamie WSZYSTKOOBIEGANIU.PL zdobył pierwsze miejsce w  Super League Triathlon Poznań w zawodach sztafet (razem z Danielem Osikiem i Arturem Adamczakiem). W 2019 r. Team obronił mistrzowski tytuł w Super League Triathlon Poznań (razem z Danielem Osikiem i  Arturem  Kozalem).


Anna Szlendak

Trenerka, motywatorka, biegowa wariatka. Na co dzień ma mocno wybiegane. Od święta również. Kiedyś latała wokół swojego miasta, nie licząc czasu i kilometrów. Z czasem zaczęła kolekcjonować medale, kilometry i wspomnienia z biegów większych i mniejszych. Krótsze biegi przeszkodowe i asfaltowe zamieniła na ultra. A długie trasy najchętniej przemierza na górskich szlakach, na których jej nogi czują się jak kozice na grani. Mimo że czasami zdarzało jej się stanąć na pudle, wychodzi z założenia, że nie ważny jest czas, w którym się dobiegnie do mety, a czas który się spędza na trasie. Bez zegarka, bez gadżetów biegowych, bez planów treningowych zaraża tą pasją innych. Założycielka i szefowa babskiej drużyny biegowej Wybiegaj Siebie, zwolenniczka hasania w kameralnych i pięknie położonych miejscach. Prywatnie matka nastolatka, właścicielka biegającego psa, miłośniczka czosnku, hummusu, wszelkiej maści orzechów i pomalowanych ust.

Marek Rutek

 

Pasjonat ultra biegów górskich. Uwielbia niekończące się przygody biegowe. Jak sam mówi: „Czas w górach to mój magiczny czas. Tym samym wybieram najdłuższe biegi, by jak najdłużej cieszę się pięknymi chwilami i cudnymi widokami. Moje przygody to czas wolności z moimi przyjaciółmi biegowymi, którzy są równie zwariowani jak ja. Takie to piękne jest ultra”.

 

Anna Karolak

Człapię tak sobie już z nóżki na nóżkę klika dobrych lat. Po urodzeniu córki, czyli ponad 4 lata temu, wpadłam na genialny pomysł, żeby pobawić się w ultra, i tak ta zabawa trwa do dziś… i nie ma końca. Udaje mi się stawać na podium, a to daje ogromną radochę i motywuje. Jak to w życiu, nie może być za różowo. Kontuzje i różne problemy zdrowotne trochę uziemiają i blokują, ale staram się zawsze napierać do przodu, bo kocham ten mój pokręcony świat.

Hanna Sypniewska

Biega nie dla miejsc na podium – bo i staż biegowy krótki, a i wiek długi – ale dla samej przyjemności biegania i spotkań z takimi samymi pasjonatami jak ja. Uczestniczyła w wielu biegach długodystansowych w górach, te trasy są jej najbliższe. Stara się nie powtarzać raz przebiegniętych ultra, choć są wyjątki. Bardzo spodobała jej się setka Jurajska – ze względu na piękną trasę właśnie i wielkie serducho organizatorów do tego biegu.