AKTUALNOŚCI

W maju i czerwcu organizowaliśmy cykl rodzinnych biegów na orientację. Zawody Family Challenge odbywały się w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Wystartowało w ich niemal 1000 osób. Było sportowo, rodzinnie i wesoło! Zapraszamy latem i jesienią na kolejne edycje! Więcej informacji na stronie: www.familychallenge.pl

Pora na profile trasy JURA ULTRA 200 i JURA ULTRA 100. Podobnie jak dla tras TRAIL nie są one jeszcze w wersji ostatecznej, ale już można zobaczyć, że Jura to nie jest płaski teren.

JURA ULTRA 200
JURA ULTRA 100

Przedstawiamy profile tras JURA TRAIL 10, 25 i 50. Są to jeszcze wersje robocze, czyli nie ostateczne. Mogą zostać zmienione, albowiem trwają uzgodnienia dotyczące przebiegu i zabezpieczenia trasy.

JURA TRAIL 50
JURA TRAIL 25
JURA TRAIL 10

Oficjalny objazd tras

24 maja 2019

Dziś odbył się oficjalny objazd tras z policją i uzgodnienia dotyczące zabezpieczenia najważniejszych miejsc podczas Festiwalu. A wszystko po to, abyście mogli nie tylko podziwiać jurajskie widoki, ale także czuć się bezpiecznie podczas zawodów

45 godzin! To nowy, dłuższy limit czasu na trasę JURA ULTRA 200. Jako że pojawiło się sporo pytań, czy da się wydłużyć limit czasu na tę najbardziej wymagającą z naszych tras, zmieniliśmy plan organizacyjny i udało się! Tym samym zmieniła się godzina startu (na 17.00), co dało dodatkowych 5 godzin na pokonywanie trasy.

Informacje o trasach

15 maja 2019

W zakładkach poszczególnych biegów dodaliśmy podstawowe informacje o trasach. Niebawem dodamy tam także profile tras.

Spotkaliśmy się w Starostwie Powiatowym w Zawierciu z przedstawicielami samorządów, policji, straży pożarnej i innych instytucji w sprawie omówienia planowanych przebiegów tras i ich zabezpieczenia. Kolejnym krokiem będzie objazd wspólnie z policją najważniejszych miejsc na trasach (tam, gdzie trasy przebiegać będą przez drogi publiczne) i opracowanie szczegółowego planu zabezpieczenia. Dziękujemy wszystkim za przybycie i aktywny udział w spotkaniu.

Zdjęcia ze spotkania


Jeszcze kilka dni musimy wstrzymać się z publikacją porcji danych o trasach (w tym profili), bowiem 10 maja odbędzie się ważne spotkanie związane z przebiegiem i zabezpieczeniem tras. Ale jako ciekawostkę możemy zdradzić planowane sumy przewyższeń (w górę i w dół) na poszczególnych biegach:

• JURA ULTRA 200 - dystans: ok. 200 km, przewyższenia: ok. 6800 m,
• JURA ULTRA 100 - dystans: ok. 100 km, przewyższenia: ok. 4300 m,
• JURA TRAIL 50 - dystans: ok. 50 km, przewyższenia: ok. 2400 m,
• JURA TRAIL 25 - dystans: ok. 25 km, przewyższenia: ok. 1400 m,
• JURA TRAIL 10 - dystans: ok. 10 km, przewyższenia: ok. 650 m,
• SPRINT NA GÓRĘ - dystans: ok. 1 km, przewyższenia: ok. 100 m.

A zatem płasko raczej nie będzie. 🙂

I nadszedł ten wyczekiwany dzień - wystartowały zgłoszenia internetowe! Zapraszamy do rejestracji udziału na JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY! Od dziś można zgłaszać się na sześć biegów: ULTRA, TRIAL i SPRINT NA GÓRĘ (formularz online), natomiast na biegi: RODZINNY i DLA DZIECI zgłoszenia ruszą niebawem.

Zamieściliśmy regulamin zawodów dla tras ULTRA, TRAIL i SPRINT. A już lada dzień uruchomimy formularze zgłoszeniowe.

Rekonesans tras – 400 km

14 kwietnia 2019

Pobiegaliśmy sobie ku chwale zawodów! Przez dwa dni sprawdziliśmy wszystkie zaplanowane trasy i kilka dodatkowych wariantów. Łącznie ponad 400 km przez jurajskie zamki, skały i lasy. I pogoda też dodała nam wrażeń - w sobotę rano był śnieg i lekki mrozik, a w niedzielę słońce i +18 st. 🙂

Nagły powrót zimy

13 kwietnia 2019

Cały tydzień było ciepło i słonecznie, więc wybraliśmy się na Jurę, aby przebiec wszystkie trasy i dokonać dokładnych pomiarów. Sobotni poranek powitał nas jednak zupełnie inną aurą i widokami. Wszystko wokół Podlesic było zaśnieżone. Czyżby zima powróciła?

Ataki hakerskie

11 kwietnia 2019

Od dwóch dni nasza strona jest atakowana przez hakerów. Walczymy z tym i już wkrótce wszytko powinno działać poprawnie.

Do grona patronów honorowych dołączył p. Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. To kolejna wskazówka, gdzie będą przebiegać trasy zawodów. 🙂

Rekonesans w terenie

10 kwietnia 2019

W najbliższy weekend wybieramy się po raz kolejny na Jurę. Tym razem, poza mnóstwem spraw formalnych, ruszamy też sporą grupą w teren, aby sprawdzić i pomierzyć kolejne odcinki tras.

Dziś otrzymaliśmy oficjalną informację, że patronat honorowy nad Jurajskim Festiwalem Biegowym objął Pan Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Do grona patronów honorowych dołączył p. Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski. To kolejna wskazówka, gdzie będą przebiegać trasy zawodów. 🙂

Ambasadorzy Festiwalu

15 marca 2019

Grono ambasadorów Festiwalu to pięcioro wyśmienitych i utytułowanych biegaczy: Dariusz Kruczkowski, Sylwester Lepiarz, Kinga Pachura, Miłosz Szcześniewski, Daniel Wosik. Na swoim koncie mają wiele znakomitych wyników w biegach górskich, ulicznych, przełajowych, na hali i stadionie. Poznajcie osiągnięcia naszych ambasadorów!

Miło nam poinformować, że patronem honorowym Jurajskiego Festiwalu Biegowego został Generał Roman Polko, były dowódca elitarnej jednostki GROM. Pan generał jest pasjonatem sportu, startuje w biegach ulicznych i górskich oraz triathlonie. Brał udział m.in. w organizowanym przez nas biegu górskim w Ustroniu (Bieg na Czantorię). Kto wie, może we wrześniu będzie okazja zmierzyć się z p. generałem na jurajskich szlakach.

Startujemy!

1 marca 2019

Nie tak dosłownie. 🙂 Na razie tylko strona internetowa. Przed nami wiele miesięcy pracy organizacyjnej, aby przygotować nowe i ciekawe wydarzenie: JURAJSKI FESTIWAL BIEGOWY. Zaplanowaliśmy aż 8 biegów w niezwykle malowniczym terenie – trasy przebiegać będą przez liczne skały, ostańce, zamki i warownie. Przekonajcie się sami, jak piękna jest Jura Krakowsko-Częstochowska.